Proč studovat v Kanadě?

Zatímco někteří jezdí do Kanady za zážitky, jiní sem jezdí za studiem. Mnozí si to neuvědomují, ale studium v Kanadě je velice atraktivní. Už jenom proto, že se zde naučíte pořádně anglicky. Navíc můžete v tomto případě spojit příjemné z užitečným – studium lze hravě spojit se zážitky, kterých zde prožijete opravdu mnoho. Pojďme si však říct více důvodů, proč studovat v zahraničí, respektive proč investovat svůj drahocenný čas do studia právě ve zmiňované Kanadě, zemi, která je tak proslulá svým javorovým listem ve znaku.  

Kanada je známá především zmiňovaným javorovým listem, který má ve znaku. Jedná se o zemi, která je velice atraktivní zejména pro mladé lidi, tak je tomu už nějaký ten pátek. Najdete zde opravdu výborné školy, také zajímavé studijní programy. Jezdí sem dokonce celá řada výměnných studentů, aby si prožila zdejší studentský život, který je opravdu neopakovatelný.  

Jak jsme zmínili, zmíníme si několik důvodů, proč začít studovat právě v zemi, kterou také znáte díky snímku Jak jsem poznal vaši matku.  

Cena 

Prvním důvodem, proč byste měli studovat pod štítem javorového listu čili v Kanadě, je zejména cena. Kanadské školy jsou svou kvalitou srovnatelné s americkými, ovšem jsou daleko levnější, tedy finančně přijatelnější. Samozřejmě cena stoupá s úrovní vzdělání a také s tím, jak moc elitní vzdělání je. Pokud bychom měli srovnat kanadské školy třeba s evropskými, konkrétně britskými, jedná se opět o cenově přijatelnější vzdělání.  

Vyhlášené univerzity 

Na kanadském území byste našli rovnou několik univerzit, které jsou vyhlášené. Dalo by se dokonce říct, že vyhlášené univerzity najdete na každém kroku. I díky tomu se porovnávají s těmi americkými a mnohdy ze srovnání vyjdou kanadské školy daleko lépe než americké.  

Styl života 

Pro mladé studenty je také atraktivní zdejší žití, respektive styl života jako takový. Jsou zde nižší životní náklady, které se týkají například bydlení nebo dopravy i školného, navíc zde mají studenti trochu více svobody než na jiných školách v zahraničí.