Příběh zakladatele KFC – od nuly až ke světové značce

Žijeme v době, kdy se nic nestíhá. Sice existuje hromada věcí, které nám prý mají život trochu ulehčovat, ale na druhou stranu nám sice šetří čas, ale my tento volný čas trávíme na sociálních sítích. Mnohdy se nám nechce vařit si oběd na další den, jindy nestíháme ráno snídat, protože zkrátka chodíme pozdě spát a ráno se nám nechce vstávat. Snídáme a obědváme tak v takových obchodech, které jsou nejblíže, a to konkrétně v rychlém občerstvení.

Poboček rychlého občerstvení máme aktuálně opravdu mnoho. Není se čemu divit, když to lidi tak láká – vždyť je to první místo s jídlem, které vidíme na ulici plném obchodů s oblečením. Jedním takovým fastfoodem je také i KRC, které šlape na paty oblíbenějšímu McDonaldovi. Ovšem KFC je proslulé nikoliv svými hamburgery, ale především svými pikantními kuřaty, které miluje nejeden obyvatel této země.

KFC je zajímavé a proslulé nejen svými kuřaty, ale hlavně příběhem těchto kuřat, které jsou vytištěny na zdech nejedné provozovny. Jeden velký zajímavý příběh je však spjat právě se zakladatelem tohoto podniku, kterým není nikdo jiný než Harland Sanders. Právě jeho obličej vidíte jako logo na každém obalu s kuřetem, na každém kelímku s pitím či na každé zdi v tomto rychlém občerstvení. Ale kdo by tohoto sympatického dědečka neviděl rád!

Lepší práce než vzdělání

Harland je ten pravý člověk, který je nejlepším příkladem toho, že vysokoškolské vzdělání není potřeba, pokud víte, co od života očekáváte. On už ve svých dvanácti letech pochopil, že žádné studium ho nepřipraví na svůj vlastní podnik. Rozhodl se tedy, že bude raději pracovat a střídat peníze, aby si jednou mohl žít podle svého. Jednu chvilku pracoval dokonce na čerpací stanici, kde krmil cestovatele, kteří projeli kolem. Tento bufet se během působení naprosto změnil. Odkoupil ho a předělal na plnohodnotnou restauraci, která byla proslulá svými kuřaty po celém městě. A právě tam se začal jeho příběh s jedním z největších řetězců fastfoodů, jaký kdy byl.