Podnikatelé a hurikán Irma – jak moc ovlivnil jejich životy?

Ještě donedávna se hojně řešila katastrofa, která se prohnala naším světem. Jednalo se o hurikán Irma, který devastoval všechno, co mu přišlo do cesty. Mnoho lidí na dovolených museli zůstat déle, protože se nemohli dostat domů. Někteří byli naprosto odříznuti od okolního světa. Tato katastrofa dokonce ovlivnila i celou řadu podnikatelů, a to nejen je, ale taky jejich příbytky.

Například Petrk Kellner, nejbohatší Čech a taky jeden ze sta nejbohatších lidí světa, musel zrušit svou dovolenou na motorkách v Severní Americe, protože se musel vydat na jeho zničené ostrovy. Zhruba týden byl podle všeho odříznutý od světa, kdy byl odkázán pouze na satelitní telefon. Hurikán Irma se prohnal nejen přes karibské ostrovy, ale také napáchal celou řadu škod i na Floridě. Bohužel se nejednalo o ztráty jen majetkové, které se dají napravit, ale bohužel se odrazil i na životech.

Už během této katastrofy bylo jasné, že se jedná o nejničivější přírodní katastrofu, která kdy byla v celé historii. Sledovat jsme ji mohli přes Apple zařízení, kde dokonce byla i aplikace, která umožňovala kontrolovat, kudy se hurikán bude řítit či kde se nachází.

Pojďme se nyní podívat na to, jaké ztráty tento hurikán napáchal na majetku českých byznysmenů, kteří mají řadu svých příbytků v zahraničí.

• Karel Komárek

Čtvrtý nejbohatší Čech má na Floridě, konkrétně v Palm Beach, svou vlastní vilku. Naštěstí tuto hurikán obešel. Škody, které hurikán napáchal, se podle odhadů pohybují až kolem sta milionů dolarů, ale tento český byznysmen se naštěstí obešel bez jakékoliv škody a vyvázl takřka bez šrámů.

• Aleš Graf

I majitel Centropolu má svou krásnou vilu na Floridě, a to konkrétně v Sarasotě. Ten však bohužel takové štěstí neměl, jako Karel Komárek. Hurikán se mu prohnal po celém panství, kupodivu ale jeho domy vydržely bez jakékoliv úhony. Zdálo se, že škody budou velké, nakonec byly škody neviditelné.