Na co všechno přispívá dotační program Nová zelená úsporám

Dotační program Nová zelená úsporám je výhodný nejen pro majitele nových, ale také stávajících objektů. S jeho pomocí se dokáže člověk dostat k úsporným řešením, která povedou k trvalému snížení výdajů za energie.   

Novostavby, ale také stávající objekty 

V rámci státního dotačního programu Nová zelená úsporám se přispívá nejen majitelům, kteří si své vysněné bydlení teprve zařizují. Program mohou využít také majitelé stávajících objektů – a to jak rodinné, tak i bytové domy. Stát podporuje štědrou dotací celou řadu úsporných řešení, která vedou k trvalému snížení výdajů za energie.  

Je libo elektřinu ze slunce? 

Stále častěji se lidé snaží využívat přírodní zdroje energie. Ostatně – proč pořizovat stále dražší energii ze sítě, když ji dokáže slunce vyrobit naprosto zdarma? Solární termické a fotovoltaické systémy rozhodně právem patří na seznam projektů, na které vám stát ochotně přidá finance. A rozhodně se nešetří – stát zde přispívá částkami přesahujícími 100 tisíc korun.  

Zateplení, abychom si vychutnali teplo domova 

Asi všichni se shodneme, že mít doma příjemně je potřeba po celý rok. Zatímco v zimě díky zateplení ušetříte za vytápění, v létě se naopak teplota v bytě bude držet na příjemných hodnotách. Stát přispívá například na zateplení zdí, stropů, střech, na výměnu oken, nebo na stínicí techniku. I zde je možno využít štědré dotace, které navíc trvale sníží energetickou náročnost celé budovy nebo bytu.  

Ekologicky a chytře 

Proč bychom měli potřebu cokoliv spalovat, když můžeme využít energie z přírodních zdrojů? Nová zelená úsporám fandí také celé řadě úsporných řešení, které využívají obnovitelné zdroje energie. Pořídit si například tepelné čerpadlo, nebo třeba kotel na biomasu, tak nebylo nikdy výhodnější.  

Stát si je dobře vědom toho, že úspory jsou nejlepší řešení pro celou společnost. Proto se snaží lidi svými dotacemi motivovat k tomu, aby využívali ekologická a úsporná opatření.