Jste extrovertem? Aneb jak poznáte extroverta

Říká se, že každý člověk je jiný. Zatímco někdo je více komunikativní, jiný je spíše uzavřený. Zatímco někdo o svých činech nejdříve přemýšlí, jiný nejdřív koná a až poté myslí. Obecně lze lidi rozdělit na extroverty a introverty, k jaké skupině patříte vy? Prozraďme si, jak poznáte extroverta. Třeba jste extrovertem právě vy, aniž byste si to v minulosti uvědomovali.  

O extrovertech se povídá leccos. Zatímco někteří jsou toho názoru, že jsou to lovci salonů, kteří rozjíždí večírky, někteří o nich říkají, že jsou to ti, kteří vždycky chodí pozdě. Na extroverty je opravdu mnoho názorů, poznávací znaky jsou však zcela jasné a zřejmé.  

Samota není nic pro extroverty 

Pokud bychom měli charakterizovat extroverta, poznáte ho tak, že není se samotou kamarád, samotu nemá zrovna v lásce. Nechtějí být dlouhou dobu sami se sebou, touží po společnosti a taky ji velice často vyhledávají. Jelikož nejsou schopní snášet samotu, jsou většinou zadaní, bez partnerů totiž dlouho nevydrží být. Neustále si potřebují s někým povídat, chodit na obědy, sdílet své myšlenky.  

První činy, poté myšlení 

Jak již bylo zmíněno, zatímco někteří o svých činech nejdříve přemýšlí, někteří nejdříve konají a až poté myslí. Extroverti jsou tou druhou skupinou, a sice první jsou na řadě činy, až poté nastupuje přemýšlení o tom, jestli se vůbec udělalo dobře. Bohužel často na toto doplatí, vzniká nedorozumění nebo litují později svého rozhodnutí.  

Jsou sdílející 

O extrovertech se také ví, že jsou to sdílející, komunikativní osoby, které potřebují mluvit o věcech ze svého života, rádi sdílí své zážitky, na druhou stranu také rádi mluví do života ostatním a radí. I když si většinou extroverti nachází svou vrbu, které se vymluví, někdy i oni jsou tou vrbou, o kterou se může někdo z jejich blízkého okolí opřít.  

Rádi napodobují své okolí 

O extrovertech se také ví, že rádi napodobují své okolí. K jejich vlastnostem patří adaptace vtipů, adaptace slovních obratů, také se snaží napodobovat gesta svého okolí. To však vede většinou k tomu, že si o extrovertech lidé pomýšlí, že jsou neupřímní.