Jak šel čas s televizí Nova

V České republice máme rovnou několik komerčních televizních stanic. Králem a královnou je však TV Nova a TV Prima. Zastavme se však u televize Nova, která sice není o moc více sledovaná než druhá zmíněná komerční televize, ale aktuálně se o ní mluví opravdu hojně. Důvodem toho je její odkup nejbohatším Čechem, kterému tak po dlouhých letech připadla znovu.  

Pokud jste se domnívali, že vás už nic nemůže překvapit, pak jste se spletli. Nedávno se totiž oznámila koupě století, a to ta, že nejbohatší Čech Petr Kellner opět odkoupil Novu. Po letech. Znovu. Proč? To vás pravděpodobně napadne. Do hlavy mu však nikdo nevidí, proto si připomeňme některá zásadní léta této komerční televize, která sice byla po krk v dluzích, ale stále se pyšnila pěkně vysokou sledovaností.  

Rok 1994 

Vzpomínáte si ještě, co se dělo roku 1994 ve spojitosti s televizí Nova? Tohoto roku byla ven vyslána kosmická znělka této televize, která provázela nejúspěšnější televizi v regionu. Vladimír Železný tou dobou spoluvlastnil s českými partnery televizi Nova, ke spoluvlastníkům patřila i americká CME.  

Rok 1995 

I když televize byla teprve v zárodku a v začátcích, už hned po spuštění se na televizní obrazovce začaly objevovat opravdu oblíbené televizní pořady, jako byly hudební pořad Eso, Občanské judo, které také mělo své fanoušky, také se spustil pořad Na vlastní oči a samozřejmě se začaly vysílat Televizní noviny, které nalezneme na televizní obrazovce dodnes.  

Rok 1998 

Tohoto roku, respektive ve druhé polovině devadesátých let, se Nova pyšnila z obrovského úspěchu. Byla totiž na svém vrcholu, patřila k nejúspěšnějším televizním stanicím v celé široké a daleké Evropě. Dominovala dokonce na českém reklamním trhu. Jenom svým majitelům vydělávala miliardy korun. Ovšem právě v tomto období to začalo vřít mezi americkou společností CME a Vladimírem Železným. Toho roku se investiční skupina PPF Petra Kellnera dostala ke spoluvlastnění televize Nova. 

Ve zkratce 

V roce 2004 skupina PPF prodala televizi a vrátila se k ní až nyní, po patnácti letech.