Do vývoje elektrických aut Škoda Auto vrazí padesát miliard

Elektromobily, to je budoucnost automobilového trhu, o tom není pochyb. Do elektrických automobilů dnes investuje celá řada společností a automobilek, jelikož nechtějí v budoucnu zaostávat před jinými. Dalo by se říct, že dnes už snad není automobilka, která by nechtěla investovat do elektromobilů. Přidala se k nim nedávno i automobilka Škoda Auto, která si dala velmi těžká cíl, a sice chce mít do pouhých čtyř let deset nových elektrických modelů, z nichž první by měl být Citigo. Pro tento svůj cíl je schopná investovat neskutečné hory peněz, investovat má z počátku padesát miliard korun.  

Mladoboleslavská automobilka je rozhodně jednou ze společností, kterou se můžeme pyšnit a která rozhodně nestárne, naopak mládne. A zaostávat nechce ani v budoucnu, kdy budeme mít jen elektromobily, jež budou jediné dostupné na trhu. Rozhodla se proto v následujících letech investovat právě do nich, aby v roce 2022 měla deset modelů, jež už nebude pohánět pouze spalovací motor.  

Volkswagen bude trochu rychlejší 

I když se nám můžou zdát tyto cíle nereálné, není to tak nereálné, jak se zdá. Je to dokonce pomalejší vstup do světa elektromobilů, než jaký evidujeme u automobilky Volkswagen. Samozřejmě si nemyslete, že automobilka najednou bude během čtyř let produkovat jen samé elektromobily, kterých nakonec bude deset. Pravdou je, že se dočkáme celkem třiceti automobilů, z nichž dvacet bude ještě na klasický spalovací motor.  

Jaké bude první elektrické auto? 

Už nyní se ale ví, jaké bude vůbec první elektrické auto, které vyjede z dílny automobilky Škoda Auto ven. Bude se jednat o to nejmenší auto, tedy o automobil Citigo, jehož nová verze v superbu je aktuálně nabízena.  

První koncept prvního elektromobilu značky Škoda Auto má být představen už letos na ženevském autosalonu.