Češi začínají investovat do mincí, doma mají mince za 40 miliard

Češi moc dobře vědí, že se vyplatí do něčeho investovat. Člověk chce, aby došlo ke zvýhodnění jeho úspor, a tak se snaží investovat do něčeho, co mu za pár let opravdu přinese zvýhodnění. Je pravdou, že mnozí lidé volí nebezpečnější investice, tedy jinými slovy rizikovější investice, jelikož jim slibují větší zisky. Pokud však patříte k lidem, kteří chtějí investovat do spíše bezpečnějších investic, doporučujeme investovat do dluhopisů, případně se nechte inspirovat ostatními občany České republiky a investujte do mincí.  

Investice do mincí je jednoznačně dobro volbou. Nedávné průzkumy se zabývaly tím, jestli české domácnosti opravdu investují do mincí. Ukázalo se, že opravdu tomu tak je. Ve svých šuplících doma skrýváme historické, pamětní mince, případně jiné sběratelské numismatické předměty v hodnotě nejméně čtyřiceti miliard korun.  

Máte taky doma nějakou minci, která má hodnotu naprosto nepředstavitelnou? 

Proč lidé investují do mincí? 

Nabízí se otázka, proč lidé investují právě do mincí, proč právě je sbírají. Důvodů je však několik, mince mají celou řadu výhod. Například se do mincí investuje proto, že jsou snadno přenositelné. Můžete je přenášet jak fyzicky, tak také mezi generacemi. Pokud byste je nechtěli darovat svým potomkům, mohou mince sloužit jako zajištění na důchod.  

V současné době jsou dle odborníků mince nejméně kolísavou investicí, jinými slovy jsou bezpečnou investicí, která jednoho dne může přinést fantastické zisky.  

Numismatické aukce jsou stále populárnější 

Jelikož domácnosti začínají do mincí ve velkém investovat, účastní se také numismatických aukcí. Jen během loňského roku se na numismatických aukcích prodaly mince za 465 milionů korun, což je o pětapadesát milionů více než předloni. Je to dokonce o 165 milionů více než v roce 2016.