8 knih, které si vzít na dovolenou

  1. Radka Třeštíková: Osm (vyd. Motto, 2017)

V Ďáblickém háji je nalezena postřelená dívka Michaela. Zůstává v bezvědomí a policii se nedaří vyšetřit, kdo byl pachatel. Byl to její snoubenec, nejlepší kamarádka nebo někdo z rodiny, ve které Michaela hlídala děti? Ona sama si po probuzení z kómatu onen den vůbec nepamatuje, nepamatuje si totiž celý poslední rok svého života.

 

  1. Paula Hawkins: Do vody (vyd. Ikar CZ, 2017)

Předloňský debut Pauly Hawkins Dívka ve vlaku se stal fenoménem, není pochyb, že i tato kniha bude knižní událostí roku.

V říční tůni se najde tělo svobodné matky – a to na stejném místě, kde byla nedávno objevena mrtvola mladého děvčete. V historii městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na tomto místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt naruší poklidné životy obyvatel a na světlo začínají vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství.

 

  1. Shari Lapena: Manželé odvedle (vyd. Knižní klub, 2017)

 

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své půlroční dítě na večeři, jelikož by rušilo pláčem. Váš manžel prohlásí, že to není problém. Bydlíte přece hned vedle. Zapnete dětskou chůvičku a každou chvíli ho přijdete zkontrolovat. Nic se přece nemůže stát. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Vcházíte do svého domu a vaše noční můry se naplnily. Dítě je pryč.Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno můžou najít…

 

  1. ErlendLoe: Doppler (vyd. Kniha Zlín, 2017)

Doppler je úspěšný a spořádaný muž. Má manželku, dvě děti, hezký dům a skvělou práci, do níž každé ráno jezdí svým volvem. Jednoho dne však při výletě do přírody spadne z kola, a jak tak leží v lese na zemi, zaplaví ho klid a mír, jaký už nezažil dlouhou dobu. Najednou zmizely starosti s plánovanou rekonstrukcí koupelny, zmiz přihlouplé dětské pořady, které si jeho syn pouští pořád dokola a ty tam jsou všechny povinnosti. Mužse rozhodne proto svůj život radikálně změnit. Opustí svou rodinu a pohodlný život a rozhodne se odejít z města do lesů v okolí Osla. Společnost mu dělá jen losí mládě Bongo, jehož matku zabil, aby nezemřel hladem. Doppler je absurdní i komický příběh o osamělosti, o soukromém protestu proti společnosti, proti bezduchému konzumu, proti všemu, co se všeobecně považuje za správné.

 

  1. Charlie Engle: Ultramaratonec(vyd. Práh, 2017)

Po skoro desetileté závislosti na cracku, kokainu a alkoholu se Charlie Engle během málem fatálního flámu dostal až na samé dno. Když začal abstinovat, dal se na běhání, z  kterého se stala jeho záliba a spása. Začal s maratony a když mu přestaly stačit, vrhl se na ultramaratony.
Ultramaratonec je knihou, v níž Charlie Engle vypráví poutavý, překvapivý, komický a emocemi nabitý příběh svého života, popisující jeho neúspěchy i boje – od jeho závislosti až po pobyt ve vězení – a zejména to, jak si pomalu klestil svou cestu ke svobodě.

 

  1. LeahKonenová: Jsem romantik, ale léčím se (vyd. Nakladatelství Fragment, 2017)

Gael vždy věřil, že pravá láska existuje. Teď se s ním ale rozešla přítelkyně, rodiče se rozvádějí a on začíná pochybovat. Dokonce samotná Láska uznává, že se tady stalo něco špatně, a tak mu pošle mu do cesty výjimečnou dívku, která má zachránit jeho romantickou duši. Bohužel zapomene, že její hlavní protivník – Nečekaný zvrat – má s Gaelem své vlastní plány. Dokáže Láska nakonec zachránit situaci a porušit svá vlastní pravidla, aby nasměrovala Gaelův osud tam, kde ho chce mít.

 

  1. Blanka Hošková: Trojhra (vyd. Jota, 2017)

Trojhra vypráví příběh dvou žen, jejichž povahy, způsob života i priority jsou naprosto odlišné. I navzdory tomu jejich náručí i srdcem prochází ve stejném období stejný mužanebpříběh muže, jenž udržuje dva paralelní vztahy a miluje dvě ženy zároveň. Zatímco má potřebu ochraňovat křehkou ženu před nástrahami života a náladami agresivního manžela, pomalu ale jistě se mu pod kůži dostává žena zcela opačného vzezření i chápání života, kterou kdysi hluboce miloval.

 

  1. Jeanne Safer: Zlatý kondom (vyd. Práh, 2017)

Známá psychoterapeutka Jeanne Saferová vypráví příběhy ze života pacientů, účastníků výzkumů i ze svého osobního života. Saferová ve svých textech jde nekompromisně za svým cílem, jímž je ponořit se hluboko do témat, která jsou pro většinu lidí tabu, přestože jsou přítomná v životě každého z nás – od konfliktních sourozeneckých vztahů až po rozhodnutí nemít děti. Ve 12 příbězích v knize Zlatý kondom zaměřuje svůj osobitý pohled na lásku ve všech jejích podobách.