Za kolik byl vydražen obraz vytvořený umělou inteligencí?

Umělá inteligence už naplno proniká do našeho světa. Důkazem je toho také to, že se v nedávné době vydražil historicky první obraz, který namalovala právě umělá inteligence. Jelikož se umělé inteligenci přikládá dnes opravdu velká váha, nemůžeme se divit tomu, že se vydražila za opravdu slušné peníze. Dokázali byste si tipnout, za kolik se první historický obraz vydražil?

Multifunkční umělá inteligence – to je téma, které bychom mohli rozebírat hodiny. Mimochodem se také neustále na internetu rozebírá, tudíž pokud máte chuť a čas, jistě najdete hromadu článků na toto téma. My se nyní zaměříme na obraz, který namalovala.

Každý ví, že umělá inteligence umí pohánět mobilní hlasové asistenty, také vyhledává nahé fotografie dětí na Facebooku a maže je, mimo jiné rozpoznává také objekty neb obličeje, dokáže rozpohybovat roboty. Jedná se o skutečně multifunkční vynález, o kterém se však až do nedávna nevědělo, že umí kreslit či malovat obrazy.

Trojice francouzských studentů se rozhodla využít umělou inteligenci k tomu, aby namalovala svůj historicky první obraz, a ono se to povedlo! Obraz putoval ihned do dražby, kde se vydražil za neuvěřitelnou sumu peněz.

Za kolik byl obraz vydražen?

Obraz je poměrně raritní a nazývá se Portraitof Edmond Befamy. Podle původních předpokladů se měl obraz prodat za unikátních sedm či deset tisíc dolarů, ovšem dražba v londýnské aukční síni přečkala očekávání. Obraz se nakonec vydražil za neuvěřitelných 432 500 dolarů! V přepočtu na české koruny se tedy jedná o zhruba deset milionů korun.

Za vše může specifický software

Trojice francouzských studentů vyvinula specifický software, který rozpozná celou řadu známých historických portrétů. Na základě své znalosti poté nakreslí vlastní verzi. Jedná se tedy o velice atraktivní technologii, která jistě v budoucnu namaluje další známé i neznámé osobnosti.