Výhody zbudování vlastního investičního portfolia

Přemýšlíte nad tím, že začnete podnikat? Samozřejmě to můžete udělat tak, že budete investovat jen do podílových fondů a budete jednou ročně kontrolovat výroční zprávu, abyste zjistili, jak na tom vaše investice jsou. Nebo si můžete vytvořit vlastní portfolio, které si povedete nezávisle na ostatních lidech, které si zkrátka povedete sami, podle vlastního uvážení.  

Zbudovat si osobní portfolio a obchodovat na vlastní účet, to s sebou nese celou řadu výhod. Aktuálně je navíc budování vlastního portfolia opravdu oblíbené, lidé investují do toho, co jim přijde smysluplné a výhodné.  

Přejděme však k výhodám vlastního investičního portfolia. Třeba i vy se pro něj rozhodnete a třeba se i vy stanete skvělým investorem, kterého to jednou bude zcela živit.  

Vyšší zhodnocení 

Cílem úspěšného investování je, aby došlo k zvýhodnění peněz, které jste investovali. To je ostatně důvod, proč lidé přestávají investovat do spořicích účtů, respektive proč lidé přestávají vkládat své peníze na spořící účty. Zvýhodnění tam rozhodně není tak velké jako v případě vkládání peněz do investic ve vlastním portfoliu.  

Zhodnocení vlastního portfoila se klidně může pohybovat i v rozmezí čtrnácti až sedmnácti procent. Můžete investovat do ETF čili do indexů akcií, k tomu si přidejte velice výhodné P2P půjčky na platformě Mintos a samozřejmě k tomu přidejte třeba investiční byt, který je také skvělou částí investičního portfolia. Pozor však na kryptoměny, ty nezažívají zrovna dobré dny. 

Volnost zaměření 

Jak jsme již výše nastínili, je jen na vás, do čeho se rozhodnete investovat, respektive na co se rozhodně zamířit nebo cílit. Můžete si vybrat prakticky jakoukoli oblast zájmu, můžete investovat do tradičních akcií nebo právě do zmiňovaných peer to peer půjček, které slibují vysoké zvýhodnění.