Ve které zemi utratíme nejvíce za lístek do kina?

Jednou za čas zatouží naprosto každý po nějaké zábavě. Většinou se rozhodneme jít s kamarádkami na kávu, jindy vezmeme partu dobrých přátel a vydáme se vstříc dění a diskotékám ve velkém městě. Jindy však toužíme po trochu odpočinkové zábavě, proto jdeme například od kina. Trailerů a lákadel na nové filmy – těch je všude habaděj, proto jen málokdo si nevybere. V kině si pak s chutí koupíme popcorn, koupíme si také oblíbené pití či popřípadě nachos a usadíme se do abnormálně pohodlných křesel, v nichž bychom mohli sedět celé hodiny. Teda jenom tehdy, pokud by to nebylo tak drahé.

Kino je v současnosti to první, na co si vzpomene například nějaký zamilovaný pár a rozhodne se tam samozřejmě jít. Jenže není to druh zábavy, který by se dal podnikat neustále. Přece jenom takový druh zábavy je sice skvělý a máme ho rádi, ale tolik, kolik za něj platíme, to se nám dvakrát do týdne dávat nechce. V Česku průměrně dostaneme lístek za zhruba sto třicet korun. Samozřejmě se cena odvíjí od toho, jestli jdete do kina soukromého a malého nebo do multikina. V menších kinech dostanete klidně lístek i za osmdesát korun, v multikinech se však obvykle dostáváme k částce sto šedesát korun. Pořád jsme však jednou ze zemí, kde se za lístek do kina utratí poměrně málo.

Jak drahé jsou lístky v ostatních zemích?

Nejvíce se utrácí za jeden lístek do kina v Japonsku. Tam za jednoho člověka zaplatíme v průměru zhruba tři sta korun, což je jak u nás za dva. Poté je velmi drahou zemí v oblasti kin i Velká Británie, kde se za jedince utratí zhruba dvě stě třicet korun. Velká Británie se však pyšní tím, že je v ní opravdu draze, proto se nemůžeme ani divit této ceně. Překvapivě je drahá také Austrálie (lístek zde stojí dvě stě padesát korun) a také naši sousedi Němci, kteří musí za lístek do kina dávat zhruba dvě stě třicet korun.

Pokud vás však zajímá, která země je v otázce kina nejlevnější, pak je to Rusko, kde nezaplatíte ani stovku za jedince. Čína je však oproti Japonsku jednou z těch zemí, kde taky zaplatíte poměrně málo, a to konkrétně sto deset korun. Pak je před námi jenom Polsko, jež je levnější o patnáct korun, a pak už jsme my. I když se nám tedy zdá, že je naše země poměrně drahá v rámci lístků do kina, jsme čtvrtí nejlevnější zemí.