Vakcíny proti koronaviru rapidně zahýbaly s akciovým trhem

Pokud už nějaký ten pátek působíte na akciovém trhu, víte, že s ním v nedávné době výrazně zahýbaly vakcíny proti koronaviru. Nejedna společnost se nechala slyšet, že mají takřka stoprocentně účinné látky bojující proti nemoci, která po celém světě způsobila ohromnou krizi, jakou si mnohé generace nepamatují. Nejvíce vzrostl zájem o vakcínu společností Pfizer a BioNTech, které se nechaly jako vůbec první slyšet, že jsou na prahu přelomového objevu. Jen hrstka lidí však vsadila na Modernu, která se už také nechala slyšet, že její vakcína funguje. A právě akcie Moderny vzlétly raketovým tempem nahoru.  

Jaké vakcíny jsou nyní nejslibnějšími? 

Přemýšlíte nad tím, že budete do vakcín proti koronaviru přece jenom investovat? I když ceny nejsou tak nízko jako v začátku testování, přesto jsou některé akcie ještě za skvělé ceny a mají tendenci růst. Zejména ty, které patří společnostem, jež drží v rukou nejslibnější vakcíny proti obávané nemoci.  

K těmto společnostem patří právě zmiňované společnosti, a sice Moderna a dvojice Pfizer/BioNTEch. V obou případech mluvíme o společnostech, jež jsou v poslední fázi testování a při svých skvělých výsledcích nevykazují žádné vedlejší účinky. Nepočítáme původní jevy, které se objevují prakticky po jakémkoli jiném očkování, a sice zvýšená teplota nebo bolesti hlavy, které za pár hodin ustoupí.  

A co společnosti AstraZeneca? 

Dlouhou dobu se mluvilo také o vakcíně proti koronaviru od společnosti AstraZeneca. Od této firmy však dali akcionáři ruce pryč, když v průběhu testování došlo k pozastavení, jelikož se objevily neočekávané vedlejší příznaky u jednoho z dobrovolníků. Nyní je tedy stále otázkou, jestli vakcína bude fungovat či jestli se obejde bez nepříjemných vedlejších účinků.  

Ve hře je také Sputnik V 

I když nad ruskou vakcínou Sputnik V většina lidí ohrnuje nos, je třeba říct, že je také ve hře. Přípravek má však jen dvaadevadesátiprocentní účinnost, což je v porovnání s vakcínami společnosti Moderna či Pfizer a BioNTech nesrovnatelné.