Skandinávská banka zakázala kryptoměny!

Pokud sledujete svět investování, určitě jste zaznamenali takzvané kryptoměny. Jedná se o těžbu virtuální měny, která z vás takřka přes noc může udělat boháče. Kryptoměny se aktuálně těší skutečně velké oblíbenosti. K těm nejznámějším kryptoměnám se řadí samozřejmě bitcoiny, dále třeba Ripple či další. Je nutné říct, že čím víc stoupá popularita těchto měn, začíná se spekulovat o regulacích nejen na úřadech, ale i u bank. Co je na tom pravdy?

Díky zvyšující se popularitě kryptoměn se celá řada úřadů a bank rozhodla pro různé zákazy a pro různá opatření, která by nějak ovlivnila nebo alespoň zamezila této obrovské horečce, která není pro banky ani úřady nic dobrého.

Každá banka či úřad se ke kryptoměnám staví jinak, ale skandinávská banka ke kryptoměnám očividně přistupuje negativně. Rozhodla se totiž pro nejrazantnější opatření a ustanovení, která nemají obdoby.

Zaměstnanci nemohou do kryptoměn investovat

Banka Nordea, která sídlí ve Skandinávii, přišla se zákazem investování kryptoměn. Samozřejmě se to nevztahuje na klienty této banky, ale zákaz platí na všechny zaměstnance banky. Ti nemohou do kryptoměn ani investovat, ale nemohou s nimi ani obchodovat.

Co je důvodem tohoto zákazu?

Nejen zaměstnanci, ale i ti, kteří se o tomto (pro někoho možná nesmyslném) zákazu dozvěděli, se začali zajímat, proč byl tento zákaz vlastně stanoven. Banka se ospravedlnila s tím, že chce své zaměstnance jenom ochránit od toho, aby se stali součástí nelegálních a neetických aktivit.

Banka se zákazem přišla na začátku ledna a nyní tento zákaz potvrzuje, kde jen může. Oficiálně vejde v platnost poslední únorový den. Podle banky je tato investice velice riskantní a ochrana je nedostatečná, proto se rozhodla ochránit své zaměstnance před tímto riskem tímto zákazem.

Zajímavé však je, že banka tento zákaz stanovila jen zaměstnancům – klienty, kteří investovat nebo obchodovat s kryptoměnami budou, budou dokonce podporovat.