Proč bychom měli před spaním číst?

Žijeme dnes ve velice uspěchané době. Každý chce v této době něčím vyniknout, něco tu chce zachovat, proto si buď zakládá rodinu, nebo naopak zakládá byznys, který je taky doslova jeho dítětem. Pokud patříte do druhé skupiny, tak jako podnikatel moc dobře víte, že je třeba, abyste se neustále zdokonalovali. Musíte se učit a posouvat se intelektuálně výš. Taky je třeba osobnostně růst, s čímž vám však pomohou knížky, kterých na internetu dneska najdete skutečně hromadu. Pokud nevíte, kdy byste měli správně číst, my to víme – večer.

Večer je nejlepší čas na čtení. Určitě nám to dáte za pravdu, protože přece jenom během dne si obvykle ten čas nenacházíte, což je škoda. Večer je to však to nejlepší, co můžete udělat.

Nedávno se světlu světa ukázal výzkum, který tvrdí, že lidé by zhruba devadesát minut předtím, než jdou spát, neměli trávit čas na internetu. Neměli by obecně koukat do svítících displejů telefonů ani by neměli sledovat novinky na počítači. Jenom tak totiž docílíte kvalitního spánku.

Proč bychom měli před spaním číst?

  • kvalitněji spíme
  • jsme kreativnější
  • zaženeme stres
  • lépe se soustředíme

Hlavním důvodem, který říká, proč bychom měli před spaním číst, je to, že budeme lépe spát. Během čtení se totiž dostaneme do jistého pokoje, zaženeme stres a nebudeme myslet na nic, co nás trápí. Najednou z hlavy vypustíme všechny nápady, které máme na zdokonalení firmy, vypustíme z hlavy aktuální dění a jenom v poklidu usneme.

Kromě toho se staneme kreativnější. Při čtení pouštíme fantazii na špacír, představujeme si i to nejvíce nereálné. To nám může pomoct ke zdokonalení se v branži. Kromě toho se taky i lépe soustředíme, protože nás nic a nikdo neruší. Jestliže vás pravidelně ruší partner, jděte si lehnout trošku dřív a přečtěte si aspoň pár stránek, při kterých se naprosto uklidníte.