Pomocníci, kteří nesmí chybět v žádném skladu

Sklady jsou běžnou součástí nejednoho podniku. Většinou se v nich ukrývá zásoba materiálu nebo případně zboží či výrobky, které jsou určené konečnému spotřebiteli a které buď čekají na odvoz do nového domova, nebo čekají, až si pro ně zákazník přijede osobně. Pokud pracujete ve skladu, moc dobře víte, jak náročná práce to je. Neměla by být vykonávána staršími lidmi ani těhotnými ženami. Ve skladech se tahají především těžké krabice nebo palety zboží, pokud je však nakoupeno dostatek manipulační techniky, práce jde krásně od ruky a přemísťování beden, krabic a palet jde takzvaně jako „po másle“.

Manipulační technika se stala běžnou součástí skladů. Dokonce je nepostradatelnou součástí skladů, což si mnozí zaměstnavatelé neuvědomují. Pokud má vaše firma sklad, manipulační technika je nutností, jinak riskujete, že vaši zaměstnanci dostanou kýlu nebo se jim přihodí jiné zdravotní nepříjemnosti.

Jak jsme zmínili, manipulační technika by neměla chybět v žádném skladu, ale bohužel v mnohých skladech chybí. Pokud přemýšlíte nad koupí pomocníků, poradíme vám, jací nesmí chybět v žádném skladu.

Vysokozdvižné vozíky

Součástí každého velkého skladu, v němž je velké množství vysokých polic, by měly být i vysokozdvižné vozíky, díky kterým se dostanete i do těch nejvyšších příček poliček. Vysokozdvižné ruční vozíky si můžete pořídit i v elektronické podobě, což je modernější řešení, které vaši firmu dostane na vyšší úroveň.

Nízkozdvižné vozíky

Jestli jste majitelem spíše menšího skladu, doporučujeme sáhnout spíše po nízkozdvižných vozících, které plně postačí. Jsou určeny na přemísťování palet. Manipulace nikdy nebyla jednodušší. Opět platí, že si můžete pořídit i elektrickou formu vozíku, tedy elektrický nízkozdvižný vozík.

Závěrem je nutno říct, že nikdy není dostatek plošinových vozíků či policových vozíků.