Podnikání se sourozencem. Má to vůbec nějaké nevýhody?

Přemýšlíte nad tím, že budete podnikat? Podnikání je způsob, jak být nezávislý – tedy spíše budete závislí jen sami na sobě, nebudete se muset zpovídat šéfovi nebo zařizovat si volno, pokud ho budete potřebovat. Podnikání se může zdát, že má samá pozitiva, ale není to tak. Pracovat na volné noze chce pěknou dávku zodpovědnosti a také vytrvalosti, nic nevyroste během jedné noci. Kromě toho je také nutné přidat prvotní velký kapitál. V tomto případě byste ocenili, kdybyste se mohli složit. Jenže s kým?

Do podnikání chcete vkročit s tím, komu věříte. Nechcete se svěřovat do rukou někomu, v kom nemáte důvěru. Ideální je tedy vkročit do podnikání se sourozencem.

Jaké jsou výhody podnikání se sourozencem?

Podnikání se sourozencem má celou řadu výhod. Například je velkou výhodou to, že máte v sobě důvěru. Tudíž se nemusíte obávat toho, že vás okrade nebo že váš podnikatelský záměr prodá někomu jinému. Samozřejmě se to někdy stává, ale ve většině případech, kdy jdete do podnikání se sourozencem, s nímž máte skvělý vztah, je podnikání úspěšné.

Navíc do toho půjdete společně – budete si také dělit vklad do společnosti. Jelikož do toho půjdete jako sourozenci se stejným vkladem, nebudete mít ani potřebu si nic závidět. Navíc už víte, jak umíte řešit spory, i to může být během podnikání k nezaplacení.

Jaké jsou nevýhody podnikání se sourozencem?

V případě, že se rozhodnete se sourozencem podnikat, hrozí to, že se vám v budoucnu zničí vztahy. Nejednou se stalo, že podnik prosperoval, ale v době krachu se vina házela z jednoho na druhého, a tím se zhroutil celý skvělý vztah. Samozřejmě je zde také stále riziko toho, že jeden druhého takzvaně “oškube jako kuře”. I to se stává.

A stejně jako u společníků bez příbuzenského vztahu hrozí třeba rozdělení byznysu v případě, že se cesty rozejdou.