Platy rostou, nezaměstnanost se snižuje, Češi stále utrácí

Aktuálně se naše krásná země potýká se skvělou ekonomikou. Ekonomice hraje do karet hlavně nízká nezaměstnanost a vysoká zaměstnanost. Pro koho je to spíše přítěž než výhra, jsou samotní zaměstnavatelé, kteří musí hledat nové pracovníky do svých firem v zahraničí, protože v České republice jich je nedostatek. Na druhou stranu je to dohnalo k tomu, že si svých zaměstnanců začali vážit. Rozhodli se jim přidat, a to ve velkém. Letos má přidávání na výplatních páskách ještě pokračovat. Kdyby si však lidé aspoň šetřili!

S přidáváním na výplatních páskách rostou i naše potřeby. Bohužel s většími výplatami více utrácíme. Naše chuť utrácet zatím nepolevuje, ukázaly nedávné průzkumy.

Češi se budoucností nestresují

Díky tomu, že dostávají Češi aktuálně více zaplaceno, nestresují se budoucností. Myslet by na ni ale měli. Když dostali přidáno, měli by se snažit, aby si víc peněz dávali stranou. Může přijít den, kdy se octnou bez zaměstnání nebo kdy se jim něco pokazí a oni se budou muset uskromnit. S finanční rezervou se budou takové situace snášet mnohem lépe.

V nedávné době se uskutečnila zajímavá anketa, kterou má na starosti Erste Group, Česká spořitelna a společnost IMAS International. Jedná se o anketu, která se zajímala právě o to, jestli Češi s navýšením platů více spoří či nikoliv. Sedm z deseti respondentů přiznalo, že v posledních letech, kdy dostali přidáno i několikrát, nedokázali navýšit své úspory.

Útraty stále rostou

Bohužel je nutno podotknout, že útraty stále rostou. Vyšší útraty se už dávno nezaznamenávají jen před vánočními svátky nebo v období kolem Valentýna. Utrácí se více co měsíc, bohužel. Například na Alze.cz se obraty zvýšily o pětatřicet procent!

Lidé však neutrácejí jenom v obchodech, ať už v kamenných nebo internetových, ale více se utrácí i za služby. Potvrdil to nejeden finanční úřad.