Co nyní hýbe českým byznysem?

Česká ekonomika je na tom velmi dobře a svůj vlastní podíl na tom mají jistě i společnosti, které neustále vznikají na českém trhu. V současné době se ale všechny společnosti a hlavně nejbohatší muži Česka snaží odkoupit jeden velký byznys, jeden velký podnik, který vydělává úctyhodné peníze, ale taky má vážně velký dluh. Do prodeje totiž údajně vstupuje opět televize Nova.

O prodeji Novy se spekuluje neustále. Vždycky se o tomto mluví tehdy, kdy se mění ve společnosti CME akcionáři. Velká firma CME vlastní tuto mediální jedničku. My si myslíme, že tato televize je na tom opravdu dobře, ale není to tak. Televize Nova je pro CME dlouhodobou přítěží, proto nyní možná vážně přejde už k samotnému prodeji.

Pokud se ptáte, co je na Nově tak špatného, že ji chce CME prodat, tak je to dluh, který tato televize má. Dříve to byl dluh přijatelný, ale nyní dosahuje miliardy dolarů, což už je částka, která rozhodně není zanedbatelná. Je třeba s tím něco udělat, i třeba tento mediální fenomén prodat.

Kdo má o tuto televizi zájem?

Jelikož se jedná o velkou mediální moc, kterou s sebou televize Nova nosí neustále, tak samozřejmě údajný prodej vyvolat obrovské zájmy z řad nejbohatších mužů Česka. Bohužel ne každý si na ni může dosáhnout. Jediný, kdo by si mohl dovolit její rychlou koupi, je nejbohatší Čech České republiky a zároveň jeden ze sta nejbohatších lidí světa Petr Kellner. Ten si na ni ostatně brousí zuby.

Bohužel mu do karet nehraje velké množství dalších zájemců. Mezi nimi se objevil taky Andrej Babiš, který by tak svou moc mohl ještě znásobit. Taky se mezi zájemci o koupi objevil i Daniel Křetinský, vlastník Sparty.

Za kolik se Nova prodává?

Pokud by Nova skutečně byla na prodej, což nejspíše bude, protože už začal rozprodej firem společnosti CME, tak by cena byla opravdu poměrně vysoko. Zatím se neví konkrétní suma, ale je jisté, že by se společně s Novou odkoupil i dluh, tudíž se cena dostane opravdu nevýslovně vysoko a jen málokterý člověk na ni má.