Nejezděte na kole bez pojištění!

Kolo je v poslední době oblíbená sportovní pomůcka. Přece jenom je kolo skvělé využití volného času, pokud je venku krásně. Kolo je také skvělý způsob, jak zhubnout a jak vytrénovat zadeček. Mnoho lidí jezdí na kole i do práce. Jenže pokud jezdí takoví lidé do práce za tmy, měli by myslet na to, aby byli vyzbrojeni nejen helmou, ale také i reflexními prvky, jež jsou, díky bohu, ze zákona už povinné.

Není se čemu divit, když jsou reflexní prvky povinné – vždyť nehod, které byly způsobeny buď nepozorným řidičem auta, nebo nevhodným chováním cyklisty je habaděj. Mnohdy jsou nehody způsobené tak, že cyklista nebo také i chodec nejdou ve tmě vidět. Řidič si jich nemá proto šanci všimnout. Proto berte na to ohled. Reflexní prvky v dnešní době nejsou už jenom reflexní vesty. Dnes už se jedná o vkusné doplňky. Jedná se třeba o reflexní náramky, dále o reflexní samolepky či přívěsky na batoh. To vše nám mnohdy může zachránit život.

V opačném případě je nutné se zamyslet také nad pojištěním. Pojištění je v dnešní době důležité, protože nehod na silnicích s cyklisty výrazně přibývá. Cyklisti jsou obecně nejohroženější účastníci silničního provozu a hlavně ti, kteří na kole jezdí takřka pořád, by si na to měli dbát. Než šlápnou do pedálů, zjištění, zda mají nebo nemají kvalitní pojištění je základ.

Nehod s cyklisty rapidně přibývá – známe přesné počty!

Díky policejním statistikám moc dobře také známe, kolik nehod proběhlo v loňském roce. Jedná se o jakýsi varovný signál, na který bychom měli brát zřetel. Jedná se zhruba o dva tisíce šest set pětadvacet nehod, které byly zapříčiněny tím, že buď cyklista nebyl vidět, nebo že byl řidič nepozorný. Při těchto nehodách zemřelo zhruba čtyřiadvacet lidí. Co se týče letošního roku, ani letos jsme se doposud neobešli bez nehod – zatím má letošní rok na kontě zhruba tři sta šedesát nehod, při nichž doposud zemřelo pět cyklistů.

Tato odstrašující čísla by nám měla ukázat, že pojištění na kolo není zbytečná věc a v mnoha případech nám může výrazně pomoct.