LeoExpress nově i v Polsku

Cestováním vlakem už rozhodně není žádný adrenalinový zážitek. Ještě donedávna si lidé mysleli, že cestovat vlakem je nepohodlné, že je nutné sedět v nepříjemných kupé, kde nevíte, na koho narazíte. Ještě taková domněnka o cestování z vlakem je už dávno nepravdivá. Už před několika lety vstoupil na koleje nový vlak společnosti LeoExpress, který dokazuje, že cestování vlakem může být komfortní a příjemné, pokud víte, čím jezdit. Sice se LeoExpess potýká s pár stížnostmi na zpožděné spoje především během zimního období, ale daří se mu. To ostatně potvrzuje i fakt, že se LeoExpress dostal nově i do Polska.

LeoExpress však není jenom železniční dopravce. V současné době má i své vlastní autobusy, které vždy plynule navazují na vlakové spoje. Nyní se rozhodla velká česká společnost opět rozšířit své působiště a rozhodl se expandovat do Polska.

Už nyní se můžete do Polska dostat nejen autobusem s přestupem, ale také i přímým vlakovým spojem, což doposud nebylo možné.

V Polsku jako první

Firma Leoše Novotného se tak těší jednomu prvenství. Konkrétně se stane prvním zahraničním železničním dopravcem, který se v Polsku objeví. Jízdní řád byl určen Poláky a začne platit od konce letošního července. Od té doby tedy budete moct využít přímý spoj do krásného Polska.

Na jakých zastávkách se bude stavět?

Samozřejmě i tento železniční spoj jako každý jiný bude stavět na jistých stanicích. Konkrétně se bude stavět v Pardubicích, dále také v Olomouci a Ostravě, také v Osvětimi a v Katowicích.

Sice se nyní započne s několika málo spoji, ale poté, až budou ukončeny práce na polských železnicích, se počítá s větším množstvím spojů. Díky opravám na železnicích se budeme moct dostat do Krakova bohužel jen s přestupem, ale po ukončení prací se dostaneme do města Polska bez jediného přestupu.