Lékárna Pilulka poprvé v zisku

Podnikat se dá v dnešní době ve všem. Jenom si stačí říct, k jakému oboru nás to táhne. Pokud jste milovníkem květin, otevřete si květinářství, jestli se zajímáte o farmacii, otevřete si svou vlastní lékárnu. Lékárna samozřejmě těžce prorazí mezi známé franšízové velikány, ale není to nemožné. To ostatně ví i lékárna Martina a Petra Kasy, kterou můžete znát pod názvem Pilulka. Právě tato lékárna letos poprvé kraluje v zelených číslech a těší se z velkého obratu.

Martina a Petra Kasy můžete znát díky e-shopu Kasa.cz, který v minulosti stvořily. Jednalo se o jeden z největších e-shopu v České republice, který však později prodaly za stovky milionů korun. Sice si na chvilku dali od podnikání pokoj, ale dlouho jim ta nečinnost nevydržela. Rozhodli se pustit se do nového projektu, kterým je projekt pilulka.cz, kde lze zakoupit běžně dostupné produkty. Jedná se tedy o e-shop s běžně dostupnými léky, které lze zakoupit online, což kdejaká lékárna neumožňuje. Letos se těší svým prvním velkým ziskům, tudíž je pravděpodobné, že se brzy otevře i první lékárna. Cílem je vytvořit v Česku největší síť lékáren, tak uvidíme, jestli se to chlapcům podaří.

Loňský obraz přesáhl miliardu a půl

Bratři moc dobře vědí, že v e-shopech je síla. Vždyť lidi se na internetu naučili nakupovat doslova všechno, proč by tedy nekupovali léky, které jsou běžně dostupné v lékárnách, jež jsou však pro mnohé zbytečně daleko? Léky dovezené až domů ocení zejména dlouhodobě nemocní, kteří se bohužel nemohou dostat z postele a nemohou se vydat do lékárny, kde by si léky zakoupili.

Jejich úspěch potvrzuje i jejich nemalý loňský obrat, který přesáhl miliardu a půl. Jejich provozní zisk činil dvanáct milionů, což je už opravdu solidní výsledek. Na to, že firma vznikla před třemi lety, je to fantastické skóre.

Co se děje letos?

Zatímco loňský rok se nesl se ve znamení dopilování e-shopu, letošní rok bude zaměřen na kamenné prodejny, které by se měly na území České republiky otevřít.