Kdo marodí častěji – zaměstnanci nebo živnostníci?

Každý má svůj způsob obživy. Někteří pracují v zaměstnání, které je naplňuje a baví, v němž jsou šťastní a kde mají pocit, že opravdu žijí. Jiní chodí do zaměstnání doslova za tret. Přežívají osm hodin a pak jdou s radostí domů. Žádný druh obživy se samozřejmě nikomu nezazlívá, ale pokud chodíte do práce nešťastní, pak je něco špatně a je načase to změnit.

V poslední době se setkáváme ale s tím, že změny lidé provádí tak, že začnou podnikat. Začnou tak mnohdy dělat to, co je baví, doslova na vlastní pěst a je to jenom dobře. Přece jenom pokud budete dělat, co vás baví, pak budete z každého dne naprosto nadšení. Už vás nebude trápit to, jestli máte nebo nemáte dostatek zakázek nebo že je vlastně váš celý život o jednom velkém risku. Chce to jenom říct si, že se to zvládne, protože opravdu děláte, co potřebujete a máte rádi.

Ať už však pracujete jako zaměstnanci v něčí firmě nebo jste ten velký majitel dané společnosti, rozhodně vás nemine nemoc. U živnostníků je ten problém, že nemocenská pro ně neexistuje, ale může jim pomoct kvalitní pojištění a další podobné věci. Zaměstnanci mají ohledně nemocenské mnohem více výhod. Kdo ale marodí častěji? Pro obě skupiny je to jenom úbytek peněz, proto kdo je ochoten tento úbytek podstoupit?

Nemocní podnikatelé jsou už takřka rarita

V poslední době se setkáváme ale také se spoustou statistik a analýz, které se opravdu zaměřují naprosto na všechno. Jedná se hlavně o nemocné podnikatele, na které se zaměřila aktuální analýza Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Jejím úkolem bylo zjistit, kdo marodí častěji – jestli se do nemoci pouští podnikatelé nebo jsou to zaměstnanci, jež využívají svých pravomocí. Zjištění bylo opravdu překvapující, ale mnozí lidé toto zjištění nejspíše i očekávali. Podle zjištění jsou živnostníci, kteří marodí, už skoro raritou. Opravdu se to stává jen málokdy.

Lidé pracující jako osoba samostatně výdělečně činná se oproti předchozím rokům naprosto vyhýbá pracovní neschopnosti. U pracujících lidí je však trend naprosto opačný – zaměstnanci marodí zhruba až šestnáctkrát častěji než OSVČ!