Jaké země mají největší investiční potenciál?

Investování se stalo v posledních letech doslova hitem. Důvodem toho je fakt, že lidé nechtějí přicházet o své úspory z důvodu neustále se měnící inflace. Navíc nechtějí dávat své peníze ani na spořící účty, kde je procento zvýhodnění rovné takřka nule. V případě, že se rozhodnete pro investování, je dobré vědět, kde se vám bude opravdu dařit. I když se to může zdát jako nesmyslné, přesto existují země, které byly určeny za země s největším investičním potenciálem. Jaké země to tedy jsou? 

Sice se může investovat naprosto v jakékoli zemi, ale některé země jsou pro investování krapet vhodnější než jiné. Důvodem toho jsou třeba nízké poplatky nebo nižší daně nebo případně obrovská rostoucí ekonomika.  

Filipíny 

První zemí, která má obrovský investiční potenciál, jsou Filipíny. Jedná se o turisticky velice oblíbený ostrovní stát, který však představuje nejstarší demokracii v regionu jihovýchodní Asie. Má velice nadějně rozvíjející ekonomiku, což je skvělá půda pro každého investora. Navíc je jednou ze zemí, kde je dvacet největších ekonomik světa a podnikatelé jsou si schopni prosazovat své daleko více než kde jinde.  

Poslední statistiky mluví o tom, že je každým rokem filipínská ekonomika zaplavována miliardami dolarů, které plynou hlavně z cestovního ruchu. Je však mnoho možností investovat i do elektroniky nebo ropy.  

Keňa 

Keňa je také v posledních letech turisticky velice oblíbenou zemí. Lidi zkrátka láká exotika spojená s adrenalinem, který je doprovází na putování v safari. Keňu bychom našli těsně pod rovníkem a tato země je považována za kolébku lidstva. Keňa a její ekonomika roste opravdu rychle, kromě toho také zdejší populace. A i když to zde není naprosto dokonalé nebo tak vyspělé jako jinde, přesto má Keňa nejsilnější ekonomiku v celé Africe. Je proto skvělým útočištěm pro uprchlíky. Nejvíce se zde investuje do nemovitostí nebo je vhodné podnikat v dovozu ojetých vozidel.