Investice do alkoholu. V Třebíči začnou vyrábět pravou českou whisky

Česko je proslulé díky pivu, o tom není pochyb. Pivo je pro Českou republiku naprosto typické, jsme takzvaná pivní velmoc. V Třebíči se však najednou bude investovat do výroby pravé české whisky. Že bychom se brzy zapsali do světa i díky jinému alkoholickému nápoji?  

Když se řekne “whisky”, vybaví se nám zejména americká kubánská whisky, také skotská whisky nebo irská whisky, ale rozhodně nás nenapadne slovní spojení česká whisky. Když se mluví o českém alkoholovém nápoji, automaticky se nám vybaví pivo, které je pro Česko opravdu typické. Případně se nám vybaví také víno nebo pálenky, i to je pro Českou republiku specifické. Ovšem whisky se s Českem nepojí, ale mohla by.  

V Česku není mnoho firem, které by měly s výrobou whisky něco společného. V Třebíči si však uvědomili, že výroba whisky a výroba piva má mnoho společných věcí. Rozhodli se proto, že začnou s výrobou české whisky. Tento nápad se zrodil už před dvanácti lety, ovšem oficiální česká značka Trebitsch odl town distillery se zrodila až v roce 2014.  

Za značkou se skrývá skutečně česká whisky 

I když to název neprozrazuje úplně za zmiňovanou značkou se skrývá opravdu pravá a nefalšovaná česká whisky, která je vyráběna z nejkvalitnějších místních surovin. Následně se whisky po výrobě uschová do vlastních dubových sudů.  

Možná byste to do pravé české whisky neřekli, ale je to skutečně tak – zaznamenává ve světě úspěch. A to hlavně díky tomu, že se jedná o takzvanou malt whisky, tedy o whisky, při jejíž výrobě se používá jen jeden jediný slad. Drtivá většina vyráběných whisky je totiž blended whisky, tedy že se míchá několik druhů dohromady.  

Investice se vyplatila 

Kdo by to byl řekl, že se tato investice, která se zdála být na první pohled nesmyslnou, vyplatila. Vloni se stočilo této whisky více jak dvacet tisíc láhví, letos se očekává až třikrát tolik stočených láhví.