Finanční tipy, na co si dát pozor při návštěvě zahraničí

Cestování je v poslední době opravdu populární. Někteří jezdí především do České republiky, kde se poznávají naše skvělé památky a přírodní krásy. Mnohdy se jedná o levnější dovolenou, než když pojedeme do zahraničí. Je nutné však poznamenat, že jednou za čas se vyplatí jet i do zahraničí. Vždyť Česko je sice krásné, ale v životě bychom měli poznat i trochu jinou kulturu, než jenom tu naši, kterou tak důvěrně známe.

Pokud se však vydáte do zahraničí, a to ať už na letní dovolenou, na tábor, na horské lyžování nebo jen tak na běžný výlet, myslete na to, že vás může potkat řada problémů, které se většinou týkají financí. Můžou vás potkat opravdu znenadání a vy se pak budete chytat za hlavu, kolik peněz vás dané vyřešení situace stojí a budete se sami sebe ptát, proč to tak stojí. Proto vám přinášíme řadu tipů, které vám můžou pomoct při různých situacích, kdy vás potkají v zahraničí nějaké finanční či jiné potíže.

• Vše oznamte své bance dříve, než vyjedete do cizí země

Jestliže se chystáte do nějaké destinace, která není zrovna oblíbená, pak to oznamte své bance. Díky tomu tak předejte nespočtu textových zpráv a také nespočtu telefonátů, kdy se vás banka bude vyptávat, jestli jste to vy nebo nejste to vy. Může se totiž domnívat, že vám kartu někdo ukradl. Platí to hlavně v případech, kdy například víte, že budete co chvilka platit kartou.

• Pamatujte – jiná země = jiný silniční provoz

Pokud víte, že se v dané zahraniční zemi budete přepravovat sami buď svým, nebo vypůjčeným autem, pak si řádně prostudujte pravidla silničního provozu, protože ne v každé zemi se jezdí stejně jako u nás. Při špatném řízení vás totiž můžou postihnout opravdu nemalé pokuty, které jsou v porovnání s Českem snad trojnásobně vyšší, a o to na dovolené rozhodně nikdo nestojí. Jedny z nejvyšších pokut jsou například ve Spojených státech amerických.