Fascinující příběh Tomase Gornyho – ani krach ho nezlomil

Motivující příběhy nejsou nikdy na škodu. Lidé potřebují mít motivaci, protože právě motivace je něco, co je pohání v honbě za jejich vysněným snem. Lidé chtějí vědět, že každého snu lze dokázat, pokud se za ním půjde nepřetržitě bez ohledu na ostatní. Škoda jenom, že mnozí lidé se ani díky takové motivaci nedokážou postavit na vlastní nohy a nedokážou jenom přejít do jednoho zaměstnání, které by je bavilo naprosto každou vteřinu.

Pro mladé lidi je nejlepší motivací osud jejich rodičů. Ne každý rodič si splnil svůj sen a většina rodičů nepracuje v takovém zaměstnání, v jakém by pracovat chtěli. Jedná se opravdu o odstrašující případy, které děti v rodičích vidí. Vidí totiž, jak denně odcházejí z práce unavení, vyčerpaní a jak s nechutí vstávají do dalšího dne, který je pro ně zkrátka stejně tak mizerný, jako den předešlý. Mladí lidé se tedy rozhodnou se svým životem naložit jinak a rozhodnou se riskovat všechno, protože v mladém věku ještě není nic, co mohou ztratit.

To si přesně pomyslel i Tomas Gorny, který se už ve svých dvaadvaceti letech stal milionářem. Osud s ním však měl trochu jiné plány a Tomas bohužel po chvíli zkrachoval. Je však tím nejlepším příkladem, který ukazuje, že každý pád nás má jenom prověřit. Něco se zkrátka udělalo špatně a je načase chybu napravit a udělat to zase trochu jinak a lépe.

Zvedl se ze dna a vydělal si mnohem více, než kdy měl

Jako čerstvě osmnáctiletý už měl na krku hromadu splátek, ale poté se stal součástí jedné firmy, jejíž podíly následně prodal jiné společnosti. Tyto peníze se poté rozhodl investovat. Jenže jak už to bývá, investování není zrovna něco naprosto bezpečného. On tedy všechny své peníze vsadil na špatného koně a najednou byl zase na nule. Jeho prohra ho však motivovala natolik, že se po chvíli rozhodl založit nový startup, který mu najednou vynesl obrovské jmění. Stal se hotovým hitem a on pochopil, že všechno se děje z nějakého důvodu.