Do startupů se vyplatí investovat, tvrdí Ashton Kutcher

Vzpomínáte si na nestárnoucí seriál Dva a půl chlapa? Nebo si alespoň vybavujete skvělý životopisný film Steve Jobs? Pokud ano, jistě si vybavíte i hlavní postavu těchto filmových a seriálových snímků. Tou postavou je Ashton Kutcher, který je v České republice známý především tím, že má české kořeny. Tento skvělý americký herec a manžel jedné z nejkrásnějších amerických hereček však není jenom herec, ale je to také investor a podnikatel, což o něm ví skutečně málokdo. Víte, co čeho tento, dalo by se říct, původem Čech investuje?

Ashton Kutcher moc dobře ví, že startupy nemohou nabýt realizace, pokud do nich někdo neinvestuje. A on je tím někým. V současné době se snaží inevstovat především do takových startupů, které podle něj mají smysl.

Jak si vybírá startupy, do nichž bude investovat?

U každého investora se nabízí otázka, a sice jak se vybírají startupy, do nichž investor investuje? Málokterý investor na tuto otázku odpoví. Ashton se však rozhodl na otázku odpovědět. Řekl, že jednou z klíčových věcí je vidina vybudování něčeho, co je pro současnou společnost přínosné. Ashton je tak jedním z investorů, který se nedívá především na zisk, ale hlavně ho zajímá to, jaký přínos bude mít startup pro společnost.

Atraktivní pro něj jsou zejména takové startupy, které jsou něčím v jiné, v nichž nevidí kopii jiné služby, kterouž už třeba v minulosti finančně podpořil. Ashton je také tím investorem, který dbá na vize, nikoliv na perfektně propracovaný byznys plán.

Do jakých startupů už investoval?

Možná vás zajímá, do jakých startupů v minulosti investoval. Kupodivu jich je víc než dost. Podle odhadů investoval do více jak sedmdesáti startupů, z nichž ty nejznámější jsou například AriBnb, dále také Uber nebo SoundCloud, což je streamingová služba. Mezi další známé aplikace a startupy patří například Skype nebo Duolingo.