Cestovali jste vloni s Leo Express? Tak patříte mezi skoro dva miliony přepravených

Cestujete často vlakem? Pak jistě víte, že na dlouhé cesty se vyplatí připlatit si pár desítek korun a jezdit trochu komfortnějšími vlaky, než jezdit vlaky Českých drah. I když se vlaky Českých drah trochu zlepšují, stále komfortem a vynikajícím menu nedosáhnou na takový Leo Express se zlatě-černými vlaky, jež sice nejezdí tak často, jak bychom chtěli, ale za to je přeprava samotná jiný zážitek. V případě, že patříte k lidem, kteří využili během loňského roku vlaky Leo Express, zařadili jste se mezi 1,8 milionů cestujících, kteří byli touto dopravní společností přepraveny. A samozřejmě jste se také podíleli na konečném obratu, který se zvýšil o 120 procent, a to na 800 milionů korun.  

Leo Express není zahraniční dopravce, jedná se o tuzemského dopravce, který navázal na úspěšné výsledky první poloviny loňského roku. Obecně lze říct, že díky výsledkům byl pro něj loňský rok rekordní, jak jsme zmínili, obraty se zvýšily o neuvěřitelných 120 procent, a to na 800 milionů korun.  

Co se podílí na nárůstu obratů? 

Otázkou nyní je, co se podílí na nárůstu obratů. Společnost Leo Express se nechala slyšet, že největší díky patří německému trhu, konkrétně zapojení linky Berlín-Stuttgart. Také se na zvýšených obratech podílí spuštění provozu mezi Prahou a Krakowem. Německo a Polsko tedy mají největší podíl na nárůstu obratů dopravní společnosti.  

Navíc se nyní hodně probíhá ochrana životního prostředí, i to možná lidi nabádá k tomu cestovat těmito vlaky. Šéf společnosti Leo Express se totiž nechal slyšet, že je moc rád za to, že zákazníci či cestující sdílí vizi ekologicky udržitelné dopravy a že tedy touto dopravou cestují.  

Jaké jsou plány na letošní rok? 

Samozřejmě i letošní rok by měl být pro společnost Leo Express velmi zajímavý, pokud se společnosti podaří naplnit své cíle a vize. Společnost by si letos chtěla sáhnout na obraty ve výši jedné miliardy korun, díky tomu by tak mohla spustit služby v Pardubickém a také ve Zlínském kraji. Také by chtěli stále více zavést mobilní aplikaci, která už nyní má více jak šedesát tisíc aktivních uživatelů.